Systemy SOS i BMS
wizualizacja obiektu i wezwanie pomocy

System alarmowy do domu


Bezpieczeństwo we własnych czterech ścianach. Co do tego nie ma nikt wątpliwości.
Jak o to zadbać? Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest swoisty wartownik, spoglądający na bezpieczeństwo naszego mieszkania dzień i noc.
Mowa oczywiście o systemie alarmowym, który odpowiednio rozmieszczony i zainstalowany, poinformuje nas natychmiast o potencjalnym zagrożeniu.
Skorzystanie z systemu alarmowego ma swoje dobre strony. Możemy bez najmniejszego oku wybrać się w dłuższe podróże, a także spać spokojnie, gdyż system zabezpieczeń czuwa dzień i noc,
natychmiast wykrywając zagrożenie ze strony ludzi, pogodowe lub zwierząt.
Każdy z zakupionych systemów posiada kilka trybów pracy.
Prócz tego możemy wprowadzić własny tryb, który będzie idealnie wpasowany pod nasze wymogi.
Alarm natychmiast przesyłany jest do centrali, która informuje odpowiednie służby o zajściu.
Szacowany czas przybycia służ liczony jest od kilku do kilkunastu minut.
Jako producent systemu alarmowego do domu posiadamy wersje stacjonarne i bezprzewodowe.
Stawiamy na jakość oraz solidność sprzętu. Poniżej przedstawiamy kilka produktów, którymi dysponujemy od ręki. Co więcej, istnieje możliwość przystosowania danego obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażając go w system alarmowo-przyzywowy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej bogatej oferty.

SOS- system wzywania pomocy. BMS- wizualizacja obiektu i monitoring stanów technicznych.


Cytując za Dz.U. poz. 1289, § 192a:

Mieszkania w budynku mieszkalnym wielorodzinnym i odrębne mieszkania w budynku zamieszkania zbiorowego należy wyposażyć w instalację wejściowej sygnalizacji dzwonkowej oraz w odpowiednią sygnalizację alarmowo- przyzywową dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Firma WEKTA – jako czołowy polski producent systemów domofonowych i wideodomofonowych – oferuje produkt zgodny z najnowszymi regulacjami prawnymi dotyczącymi budynków zamieszkania zbiorowego i wielorodzinnego.

W ofercie firmy WEKTA znajduje się specjalnie przystosowana do wymogów tej ustawy wersja unifonuTK6, wyposażona w specjalny układ SOS, oraz wideounifon WEKTA Tydom, posiadający zintegrowane z oprogramowaniem dedykowane funkcje SOS i alarmowe.

Schemat blokowy transmisji sygnałów alarmowych w systemie domofonowym TK6 i powiadamiania służb ochrony i ratowniczych.


Wykorzystując systemy synoptyki, domofonu oraz zarządzanie budynkiem BMS uzyskano ponadprzeciętną elastyczność w zastosowaniu i realizacji sygnałów oraz informacji alarmowych z poszczególnych lokali mieszkalnych i usługowych.

Po naciśnięciu przycisku lub uruchomieniu funkcji SOS w systemie alarmowym (w zależności od tego, czy używamy unifonu TK6 czy też WEKTA Tydom) informacja o sygnale przekazywana jest do programu Pulpit Portiera, który – w zależności od zaprogramowanego schematu – realizuje odpowiednią funkcję.

Przykładowym zaprogramowanym schematem będzie np. automatyczne wysyłanie informacji do agencji ochrony po otrzymaniu informacji o włamaniu lub poinformowanie pogotowia po otrzymaniu sygnału SOS oraz wyświetlenie informacji na ekranie monitora z podświetleniem lokalu, z którego wzywana jest pomoc.

Po naciśnięciu przycisku SOS – oprócz informowania służb o zdarzeniu – następuje automatyczne i natychmiastowe (priorytetowe) połączenie głosowe pomiędzy lokalem a stanowiskiem portierskim.

W ten sposób portier otrzymuje informację, którego lokalu dotyczy wezwanie pomocy. Od mieszkańca lokalu może bezpośredniego uzyskać informacje o charakterze alarmu i wysłać kogoś z pomocą. Wezwanie pomocy do odpowiednich służb jest wysyłane automatycznie przez system alarmowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu można udzielić pomocy osobie potrzebującej jeszcze przed przyjazdem karetki lub policji.

Schemat blokowy połączenia systemu wideodomofonowego dla domu jednorodzinnego z bezprzewodowym systemem alarmowym oraz wzywania służb ratowniczych i ochrony.


Dzięki rozwojowi Naszego oprogramowania obsługujemy w programie Pulpit Portiera garaże i przejazdy. Dzięki temu możemy za pomocą jednego programu zarządzać garażem i budynkiem. Ułatwia to pracę obsługi obiektu.

Następnym krokiem będzie dołączenie do Naszego programu obsługi Systemu Kontroli Dostępu i obsługi Systemu Domofonowego.


Interpretacja zdarzeń alarmowych wykonywana jest przez system w oparciu o informacje uzyskane z kart komunikacyjnych RS, które montowane są w unifonach TK6 oraz wideounifonach WEKTA Tydom. Oprócz sygnału SOS, który może zostać wysłany przez TK6, WEKTA Tydom może poinformować stację o zdarzeniach, takich jak:

 • Sygnał alarmowy SOS
 • Sygnał pożaru
 • Sygnał włamania
 • Sygnał zalania mieszkania
 • Informacja o uszkodzeniu klimatyzacji i/lub grzejników
 • Informacja o usterce systemu automatyki domowej Delta Dore

System synoptyki, oparty o karty przekaźnikowe i oprogramowanie komputerowe, umożliwia zdalny monitoring stanu technicznego obiektu. Aplikacja umożliwia zaprogramowanie skomplikowanych scenariuszy, realizujących dowolne założenia np.:

 • Informowanie o drzwiach otwartych dłużej niż 5, 10, 20 minut, wraz z wyzwoleniem różnego dźwięku ostrzegawczego,
 • Automatyczne przewietrzanie budynku o konkretnej godzinie,
 • Samoistne wyzwalanie scenariuszy ewakuacyjnych, w przypadku przekroczenia dopuszczalnego stężenia spalin w garażu.

Ponadto, dzięki niezwykle elastycznemu i intuicyjnemu edytorowi graficznemu, możliwa jest wizualizacja systemu BMS poprzez stworzenie wiernej makiety 3D całego obiektu i naniesienie na nią pól odpowiedzialnych za ilustrowanie wydarzeń. Całość doskonale współpracuje z systemem domofonowym, oraz systemem kontroli ruchu kołowego osiedla. Umożliwia to realizację dodatkowych funkcji jak zdalne otwieranie drzwi we wszystkich klatkach, bram garażowych, czy szlabanów.

System alarmowy do domu posiada dodatkową funkcjonalnością jest monitoring  SOS mieszkań, oraz stanów alarmowych takich jak np.:

 • Włamanie,
 • Zalanie,
 • Pożar,
 • Usterka systemu ogrzewania lub klimatyzacji,
 • Problemy techniczne systemu inteligentnego mieszkania (brak komunikacji wewnętrznej, rozładowane baterie, etc.).

Dzięki zastosowaniu naszego rozwiązania BMS, można nawet trzykrotnie zredukować koszty ochrony fizycznej obiektu (osiedle składające się z 6 budynków, 1000 mieszkań obsługiwane jest przez 4 pracowników ochrony, gdzie na podobnym obiekcie pracuje ich 14).

Jednocześnie dzięki ciągłemu monitoringowi urządzeń bytowych, zmniejsza się ich awaryjność, oraz ilość uszkodzeń technicznych. Zwiększa to znacząco bezpieczeństwo mieszkańców, oraz obniża koszty eksploatacji obiektu.

Polecane:

System Kontroli Wjazdu | Systemy Kontroli Dostępu | Urządzenia Sygnalizacyjne | Wideodomofon IP

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!