Bezpieczne Osiedle- Zielona Itala

Opis Osiedla

Zielona Italia jest małym miesteczkiem, zamieszkanym przez ponad trzy tysiące mieszkańców. Zamieszkują oni, oraz mają wydzielony dostęp do:

 • Ośmiu budynków mieszkalnych
 • Sześćdziesięciu klatek schodowych
 • Siedmiu garaży wielokondygnacyjnych
 • Tysiąca lokali mieszkalnych
 • Tysiąca dwustu miejsce parkingowych, zlokalizowanych w garażach i na terenie osiedla
 • Dziesiątek lokali usługowych
 • Czterech wjazdów dla samochodów
 • Ośmiu furtek wejściowych

Osiedle ulokowane jest przy zachodniej granicy Warszawskiej dzielnicy- Włochy. Nieopodal osiedla znajduje się stacja kolejowa PKP, duży market Factory, oraz przepiękny obszar parkowy Stawów Koziorożca. Do osiedla prowadzi trasa odchodząca z obwodnicy warszawy, Nowo Lazurowa i ulica ks. Jana Chrościckiego.

Głównym celem, który nam przyświecał, w trakcie projektowania systemu osiedla było umożliwienie płynnego przekraczania granicy osiedla, w godzinach największego ruchu, oraz zaproponowania rowiąnia które by umożliwiło szybkie i łatwie monitorowanie osiedla.

Rozwiązaliśmy to, rozwijając system kontroli ruchu kołowego i garażowego, oraz system synoptyki i monitorowania osiedla. Stworzona została rozbudowana wizualizacja osiedla, zawierająca wszystkie budynki, garaże, oraz drzwi, brami, przejścia i przyciski awaryjne.

Ze względu na ilość lokali, oraz klatek schodowych na osiedlu, zwykłe rozwiązanie domofonowe nie dało by sobie rady. Niska liczba możliwych, jednoczesnych rozmów domofonowych, w większości systemów nie jest wystarczająca. Nasz system umożliwia do sześciu jednoczesnych rozmów domofonowych. Daje to mieszkańcom pewność, oraz gwarancję, pełnej dostępności systemu domofonowego, w każdym momencie i o każdej porze.

Dużym wyzwaniem był dla nas telewizja przemysłowa. 112 kamer oznacza bardzo rozległą instalację, oraz przede wszystkim problem z komunikacją, oraz zarządzeniem i przechowywaniem danych. Udało się to rozwiązać stosując zaawansowany system wideoserwerów, oraz instalując przeszło 6 dużych, 42″ telewizorów i dwa monitory pomocnicze, służących do obsługi archiwum wydarzeń.


Schemat budowy osiedla


Budowa osiedla

System Domofonowy

Innym wyzwaniem które przed nami postawiło osiedle, jest ilość mieszkańców. Ilość urządzeń, jak sami się Państwo poniżej przekonacie, jest ogromna. Z tego względu wszystkie urządzenia które trafiły na inwestycję musiały być dostosowane. Klawiatury świecące w różnych kolorach, wygrawerowanie loga osiedla. To tylko niektóre z elementów które musiały być “Uszyte na miarę”.

Nasz system, dzięki dedykowanemu oprogramowaniu umożliwia zdalne programowanie breloków i kaset domofonych w czasie rzeczywistym, bez wyłączania sysytemu domofonowego.

Poniżej podajemy pełną listę urządzeń, oraz ich zestawienie ilościowe, jakie znalazły się na inwestycji:


Telewizja Przemysłowa

Osiedle Zielona Italia to ponad 6ha terenu do monitorowania i zarządzania. Szereg budynków, przejazdów, garaży, załomów, schodów, klatek schodowych i wejść do budynków czyni tę ralizację szczególnie wymagającą.

Z tego względu, zdecydowaliśmy się zastosować nowoczesne rozwiązanie jakim jest wideo serwer. Umożliwia on zdalne zarządzanie rejestratorem wideo, na poziomie systemowym, oraz sprzętowym. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest pełna mobilność i nielimitowana ilość kamer, oraz odbiorników obrazu.

Poniżej podajemy pełną listę urządzeń, oraz ich zestawienie ilościowe, jakie znalazły się na inwestycji:


Synoptyka i Monitoring Osiedla

Zarządzanie kilkoma setkami przejść, czteroma bramami wjazdowymi, kilkoma garażami, oraz sterowanie każdymi z nich z osobna wydawać moze się karkołomnym pomysłem.

Dzięki naszemu systemowi synoptyki dla osiedli, oraz programowi Pulpit Portiera, takie zadanie przestaje być tak trudne.

Do każdego przejścia zamontowany został specjalny czujnik otwarcia (kontaktron), a ten podłączony do specjalnej karty zbierającej informacje od czujników i przesyłającej je do portierni.

W ten sposób wszystkie sygnały z drzwi, bram, klap dymowych, czujników przelewowych, mierników poziomu spalin, oraz wielu innych znajdujących się na terenie Zielonej Italii mogą być w prosty sposób obrobione i zwizualizowane na ekranie komputera.

Poniżej prezentujemy krótki filmik pokazujący działanie systemu w praktyce.

Poniżej podajemy pełną listę urządzeń, oraz ich zestawienie ilościowe, jakie znalazły się na inwestycji:

 • Kontaktrony – 172 szt.
 • Przyciski ewakuacyjne – 71 szt.
 • Karty wejścia/ wyjścia – 51 szt.
 • Zasilacze – 51 szt.
 • Skrzyń montażowych – 51 szt.

Polecane:

System Kontroli Wjazdu | Systemy Kontroli Dostępu | Urządzenia Sygnalizacyjne | Wideodomofon IP

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!