Inteligentny Budynek

O Smart Building

W dzisiejszym świecie termin SMART jest coraz częściej używany – najlepiej znamy go ze słyszenia w słowach takich jak smartfon czy smartwatch. Używa się go do definiowania inteligentnych, zaawansowanych technologicznie produktów stosowanych w codziennym życiu.

Jest to kolejny przykład udostępniania technologii w służbie ludziom, aby tworzyć bardziej komfortowe, bezpieczne, energooszczędne i łatwe w użytkowaniu otoczenie. WEKTA wykorzystuje tę koncepcję do tworzenia zintegrowanych systemów zarządzania budynkami mieszkalnymi jak i usługowymi.
Według tej samej zasady stosujemy go do budynków, które zarządzane są za pomocą urządzeń i systemów wykorzystujących najnowsze osiągnięcia technologiczne.

Systemy Smart Home

Dzięki nowoczesnym systemom sterowania i automatyki budynku działamy w ramach zasady zrównoważonego rozwoju – zmniejszamy zużycie energii, dbamy o środowisko, optymalizujemy zasoby, poprawiając przy tym bezpieczeństwo i komfort mieszkańców mieszkańców i użytkowników.

Koncepcja Inteligentnego Budynku opiera się na wykorzystaniu rozbudowanej sieci czujników i detektorów, które przekazują sygnał do centralnego systemu zarządzania. Informacje te wykorzystywane są do wizualizacji, analizy i poprawy wydajności funkcjonowania budynku, obniżając koszty jego eksploatacji. Czujniki i detektory monitorują takie aspekty jak temperatura, wilgotność, zużycie energii ,czy poziom natężenia spalin.

Ważną cechą systemu zarządzania Inteligentnym Budynkiem WEKTA jest zdalny dostęp. Nasz system działa na bazie okablowania domofonowego; łącze internetowe natomiast umożliwia dostęp do danych z dowolnego miejsca w dowolnym czasie.

Oznacza to, że zarządzanie i kontrola budynku mogą być prowadzone zdalnie przy użyciu bezpiecznego dostępu do platformy zarządzania, co znacznie obniży koszty obsługi obiektu.

Smart Home

Cechy Inteligentnego Budynku Wekta

Autonomiczność

Niższe koszty

Kompleksowość

Integracja z OZE

Bezpieczeństwo

Dostępność

Odporność na zwarcia

Produkty Wekta wytworzone 20 lat temu są kompatybilne z dziś produkowanymi systemami!

Zalety Inteligentnego Budynku Wekta

0
Domofony nie są programowane – możliwy samodzielny montaż
0
Możliwość prowadzenia 6 rozmów jednocześnie
0
Technologia oparta o światłowód