Strona główna Wekta Smart Innovation

Inteligentny Budynek
Lepsze życie

Inteligentny Budynek

Inteligentne produkty mają ułatwić codzienne życie człowieka. Pojęcie to można zastosować również do nowoczesnych budynków, zaawansowanych technologicznie.

W inteligentnych budynkach zaawansowana technologia wspomaga komfort i bezpieczeństwo, a także produktywność miejsca zamieszkania. Specjalne urządzenia zbierają dane, a następnie je przetwarzają i analizują, dzięki czemu możliwa jest całkowita automatyzacja kontroli pracy budynku, a także zwiększenie efektywności energetycznej, bezpieczeństwa czy użyteczności.

Więcej o Inteligentnych Budynkach

Inteligentny Budynek W Praktyce

Instalacja inteligentnego budynku oparta jest na okablowaniu systemu domofonu i wykorzystuje istniejącą infrastrukturę.

Zapewnia prostą obsługę parkingów i garaży podziemnych.

Dostęp do każdego miejsca parkingowego udzielany jest zdalnie w czasie rzeczywistym zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem oraz możliwościami przez aplikację.

Oferowana funkcja antypassback uniemożliwia wjazd na parking samochodom, które nie mają przypisanego w danym momencie dostępu

Line

Stworzony z myślą o zastosowaniu w budynkach z wieloma wejściami i w kompleksach budynków.

Umożliwia przekazanie stałego i tymczasowego wstępu osobom wysyłając na wskazany numer telefonu kod QR, NFC lub kod cyfrowy.

Wskazane drzwi mogą zostać otwarte zarówno przez domofon jak i telefon komórkowy.

Może być stosowany zarówno do monitorowania energią wytwarzaną tradycyjnie jak i z odnawialnych źródeł.

Idealny dla prosumentów już posiadających jak i planujących nowe inwestycje w OZE.

Kontrola i monitoring wyprodukowanej energii umożliwia zwiększenie efektywności ekonomicznej budynków.

Umożliwia sterowanie dostępem do wind osobowych i towarowych z pomieszczenia ochrony, portierni i zdalnie z dowolnego miejsca.

Dzięki temu również osoby, które nie mają stałego dostępu na daną kondygnację, mogą czasowo otrzymać dostęp i wjechać np. z przesyłką lub dostawą jedzenia.

Domofon lub wideodomofon zintegrowany ze sterownikiem Inteligentnego Mieszkania zarządza, według ustalonych scenariuszy końcowymi urządzeniami automatyki mieszkania, tj. systemem alarmowym, sterownikami oświetlenia, rolet i ogrzewania.

Oparty na rozproszonym systemie wideo serwerów, które zbierają lokalnie sygnały z kamer analogowych i/lub IP. Do wideo serwerów dodatkowo dostarczany jest sygnał z kamer umieszczonych w kasetach domofonowych, co daje rejestrację zdjęć twarzy.

Struktura pozwala na zmniejszenie kosztów wykonywania monitoringu i na włączanie do systemu, w wybranym momencie dowolnego typu kamer. Zmniejsza również ryzyko uszkodzenia instalacji i/lub braku zapisu zdarzeń krytycznych.

Daje możliwość monitorowania i zarządzania wszystkimi urządzeniami i systemami znajdującymi się w budynku i jego otoczeniu.

Wykorzystywany do zarządzania instalacjami oświetleniowymi, grzewczymi, klimatyzacyjnymi i alarmowymi, umożliwia wygodniejsze i efektywniejsze ich stosowanie w budynku.

Kluczowe elementy Systemu Wekta wspierające pracę systemów w budynkach:

Aplikacja dla zarządców i ochrony

Wideodomofony wekta

Innowacyjne wyposażenie portierni, ochrony, recepcji​

System SOS

Usługi

Projektowanie i montaż systemów Inteligentnych Budynków​

Chmura Cloud - systemy chmurowe

Konserwacja i zarządzanie danymi

Realizacje

Współpraca z deweloperem Warszawa Warzelnia


Warsaw Brewery

Browary Warszawskie otworzyły dla mieszkańców stolicy fragment warszawskiej Woli: kwartał ulic Grzybowskiej, Krochmalnej, Wroniej i Chłodnej. Największym placem Browarów Warszawskich jest Rynek Warzelni, w którego sercu znajdują się XIX-wieczna Warzelnia oraz budynek Apartamentów przy Warzelni. Systemy Wekta podnoszą tu bezpieczeństwo i poziom życia mieszkańców w budynku Resi4Rent - największego w Polsce dostawcy mieszkań do wynajęcia. To flagowa inwestycja Wekty, prezentująca możliwości zastosowania innowacyjnych rozwiązań dla Private Rental Sector.

Widoki


Widoki Mokotów

Widoki Mokotów to otoczony własnym ogrodem kameralny apartamentowiec, położony na skraju zabytkowego Parku Morskie Oko, w unikalnej lokalizacji na brzegu skarpy wiślanej, w zielonej enklawie w sercu miasta. Całodobowa recepcja, elegancki hol wejściowy i kompleksowy system monitoringu Wekty zapewnią mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i ekskluzywności. Każdy apartament jest również wyposażony w nasz system Inteligentnego Domu.

Współpraca Harmony Kosakowo Trójmiasto


Harmony Park

Harmony Park to zaciszne, pełne zieleni osiedle zlokalizowane w sąsiedztwie biznesowego centrum Mokotowa. Wyróżnia je niska, kameralna zabudowa od 2 do 4 pięter, komfortowe przestrzenie między budynkami oraz widok na oczko wodne. Zastosowane tu rozwiązania Wekty mają pozytywny wpływ na poziom i jakość życia na całym terenie inwestycji. Całe osiedle, dzięki wprowadzeniu podziemnego ruchu kołowego, posiada bogate, starannie zaplanowane części wspólne. Wykonaliśmy tu również instalację wideodomofonową oraz monitoringu wizyjnego.


Prosta Tower

Na zlecenie firmy Marvipol S.A. zrealizowaliśmy projekt parkingu podziemnego pod budynkiem Prosta Tower na ulicy Prostej w Warszawie. Pięciopoziomowy garaż podziemny został wyposażony w takie urządzenia jak tory podczerwieni, pętle indukcyjne, tablice informacyjne, sygnalizatory świetlne, anteny RFoDD UHF i szlabany. Nasze nowoczesne rozwiązania zapewniają bezpieczny i wydajny przepływ ruchu aut na wąskiej, jedno-samochodowej rampie wjazdowo-wyjazdowej.


Mokotów Park

Warszawski Mokotów słynie z luksusowych osiedli i apartamentów. Mokotów Park z systemami Inteligentnego Mieszkania WEKTY jest przykładem zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa i automatyki mieszkań. W nasze systemy wyposażyliśmy tu niemalże 400 mieszkań.


Londyńska 5

Londyńska 5 to usytuowany w zacisznej lokalizacji na Saskiej Kępie w warszawie, kameralny, trzypiętrowy apartamentowiec z zielonym wewnętrznym dziedzińcem. Nasz projekt pokrył 27 mieszkań tworząc nowoczesne, luksusowe apartamenty wg koncepcji Smart Home.


New Hill Park

Luksusowe osiedle New Hill Park Apartments powstało na warszawskich Młocinach. Składa się ono z trzykondygnacyjnych budynków cztero-apartamentowych z podziemnymi parkingami oraz zespołem usługowym. WEKTA wyposażyła mieszkania osiedla w najnowsze rozwiązania Smart Home.

Partnerzy

Kilka słów o systemach kontroli dostępu WEKTA

W zautomatyzowanym świecie budownictwo i architektura muszą nadążać za inteligentnymi rozwiązaniami. Zaawansowana technologia pozwala na wprowadzenie udogodnień w zarządzaniu zasobami mieszkalnymi. W inteligentnych budynkach zaawansowana technologia wspomaga komfort i bezpieczeństwo. Zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych umożliwia całkowitą automatyzację kontroli pracy budynku. Wpływa to bezpośrednio na podniesienie komfortu mieszkańców oraz ich bezpieczeństwa.

Wykorzystywane od lat domofony i wideofony oprócz swojej podstawowej funkcji, jaką jest otwieranie drzwi, mogą także obserwować otoczenie, nagrywać ruch w pobliżu mieszkania czy posesji. Wykorzystanie inteligentnego systemu kontroli dostępu gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu użytkowników. Instalacja inteligentnego budynku oparta jest na okablowaniu systemu domofonu i wykorzystuje istniejącą infrastrukturę.

Inteligentny system zarządzania parkingiem sprawdzi się w wielorodzinnych budynkach, i biurach. Dzięki zastosowaniu inteligentnej technologii możliwe jest sterowanie dostępem do każdego miejsca parkingowego z poziomu aplikacji. Ponadto oferowana funkcja antypassback uniemożliwia wjazd na parking samochodom, które nie mają przypisanego w danym momencie dostępu.

Wynajmowanie mieszkania czy biura oraz udzielenie dostępu do budynku innym osobom jeszcze nigdy nie było tak proste. Sterowanie budynkiem i umożliwienie tymczasowego lub stałego dostępu poprzez kod QR, NFC czy cyfrowy to tylko część możliwości inteligentnego systemu zarządzania.
Wskazane miejsca w budynku mogą zostać otwarte zarówno przez domofon Wekta, jak i telefon komórkowy.

Inteligentne zarządzanie zautomatyzowanym budynkiem nie pozostaje obojętne na zarządzanie energią – zarówno tradycyjną, jak i odnawialną.
System zarządzanie Wekta to idealne rozwiązanie dla prosumentów już posiadających jak i planujących nowe inwestycje w OZE.

Idea inteligentnego domu obejmuje wszystkie aspekty związane z kontrolą bezpieczeństwa dostępu, w tym również do poruszania się windami wewnętrznymi. Dzięki zastosowaniu inteligentnych rozwiązań Wekta istnieje możliwość przyznawania stałego lub czasowego dostępu do poszczególnych kondygnacji wskazanym osobom. Ta automatyzacja budynku sprawdzi się także w przypadku kurierów czy dostawców.

Inteligentny dom to przede wszystkim bezpieczeństwo jego mieszkańców, a także wygoda użytkowania systemu – domofon lub wideodomofon zintegrowany ze sterownikiem Inteligentnego Mieszkania zarządza, według ustalonych scenariuszy, końcowymi urządzeniami automatyki mieszkania takimi jak system alarmowy, sterowniki oświetlenia, rolety czy ogrzewanie.

System inteligentnego domu monitoruje środowisko w jego obrębie. Opiera się na rozproszonym systemie wideo serwerów, które zbierają lokalnie sygnały z kamer analogowych i/lub IP. Dzięki zastosowaniu inteligentnej technologii możliwe jest np. rozpoznawanie twarzy. Zautomatyzowane rozwiązania w budynkach pozwalają na zmniejszenie kosztów monitoringu i na włączanie do systemu – w wybranym momencie dowolnego typu kamer.

Zautomatyzowana instalacja budynkowa daje możliwość monitorowania i zarządzania wszystkimi urządzeniami i systemami znajdującymi się w budynku i jego otoczeniu. Inteligentny system wykorzystywany jest do zarządzania instalacjami oświetleniowymi, grzewczymi, klimatyzacyjnymi i alarmowymi, umożliwia wygodniejsze i efektywniejsze ich stosowanie w budynku.

Aplikacje Do Pobrania

Logo Ampio Uni

Ampio UNI

Logo aplikacji Appartme

Appartme

Logo aplikacji Fliko

Fliko

Logo aplikacji Parkcash

Parkcash

Logo aplikacji Supla

Supla