Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego system domofonowy powinien być zainstalowany w każdym budynku wielorodzinnym. Dlatego właśnie system intercomu wewnętrznego (domofonu) jest bazą kablową Inteligentnego Budynku WEKTA. Pozostałe Systemy Zarządzania Budynkiem opierają się na jego okablowaniu.

System domofonu odpowiada za wewnętrzną komunikację pomiędzy głównymi wejściami do obiektu, takimi jak furtki, bramy czy wejścia do klatek schodowych, a lokatorami i portiernią.

Cyfrowy system domofonowy Wekta oferuje szereg funkcji mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników budynku. Gwarantuje również możliwość łatwej integracji z innymi systemami zabezpieczenia osiedla. Łatwo go rozbudować czy zmodyfikować według indywidualnych potrzeb.

Korzystamy z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje długowieczność naszych instalacji, jak również obniża koszty serwisowania i napraw.

  • Elementy systemu:
 • aparaty domofonowe i wideodomofonowe
 • kasety domofonowe i wideodomofonowe
 • urządzenia strukturalne (np. centrale domofonowe)
 • urządzenia dedykowane recepcjom i pomieszczeniom ochrony
 • urządzenia sygnalizacyjne dla ruchu pieszego i kołowego
 • oprogramowanie służące obsłudze osiedla
 •  
  • Zalety systemu intercomu wewnętrznego WEKTA:
 1. możliwość prowadzenia wielu rozmów w sieci w tym samym momencie (brak zajętości rozmów, tak konieczna w dużych osiedlach)
 2. cyfrowa transmisja danych i duże odległości miedzy centralami, zwiększona odporność na wyładowania atmosferyczne (również ważne w dużych osiedlach)
 3. przystosowanie systemu do potrzeb osób z niepełnosprawościami
 4. kontrola dostępu poprzez spersonalizowane nośniki (TAG, brelok, karta zbliżeniowa, chip)
 5. elastyczność – łatwy montaż, konfiguracja i modyfikacja urządzeń
 6. możliwość zdalnego monitorowania i programowania systemu
 7. możliwość wykorzystania kamer wideodomofonów dla celów bezpieczeństwa (w tym kamery umieszczone na korytarzach w funkcji Wizjer Lokatora)

możliwość integracji systemu z systemami zarządzania ruchem pieszych, ruchem kołowym, dostępem do wind, mieszkaniem, telewizją przemysłową, efektywnością energetyczną i budynkiem

Wybrane Opisy Elementów Systemu

Zobacz też Systemy Zarządzania Budynkiem

Zobacz Też Elementy Wspierające